Днес имам два повода да се поглезя – 27000 последователи в фейсбук и 5000 последователи в инстаграм. Благодаря на всички за подкрепата. И днес освен за Сияна приготвих си нещо само за мен – едно нисковъглехидратно изкушение, с което ви черпя виртуално.
Необходими продукти:
За кокосовата основа:
• 2 с.л. кокосов крем (в течно състояние)
• 2 с.л. какаово масло (в течно състояние)
• 50 гр. кокосово брашно
За шоколадовата част:
• 100 гр. черен шоколад без захар (със стевия)
• 3 с.л. фъстъчено масло
• 1 с.л. кокосово масло
• 100 гр. микс от сушени малини (без добавена захар) и ядки (лешници, шам фъстъци и бразилски орех)

Начин на приготвяне:
Първо приготвям кокосовата основа като смесвам добре кокосовия крем, какаовото масло и кокосовото брашно. Разпределям равномерно сместа в силиконови форми за мъфини и оставям да стегне за 10 мин. във фризер докато приготвя и шоколадовата част.
Разтопявам черния шоколад заедно с кокосовото масло на водна баня, добавям фъстъченото масло и разбърквам докато получа хомогенна смес.
Ядките са предварително счукани на едри части и добавям към шоколадовата смес 3/4 от тях.
Изсипвам равномерно от сместа върху кокосовата смес и поръсвам с останалата 1/4 от микса ядки и сушени малини.
Оставям кошничките да стегнат за 30-40 мин. във фризер и след това съхранявам в хладилник.

Може да се добави подсладител по избор, но аз разчитем едиствено на сладостта на шоколада.
За повече рецепти посетете тази страница.